Zimowy konkurs plastyczny

 

 

Ponieważ  aura tegorocznej zimy nie przypominała raczej tej pory roku, a śniegu było jak na lekarstwo, dzieci z naszego przedszkola przeniosły się wyobraźnią w baśniową krainę i wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Pałac Pani Zimy”. Wzięło w nim udział czternaścioro dzieci z obu grup przedszkolnych.

Przed przystąpieniem do pracy, by zainspirować młodych artystów, wychowawczynie zapoznały ich z baśnią J. Ch. Andersena „Królowa Śniegu” popartą ilustracjami. Wykonanie pałacu było dla przedszkolaków nie lada wyzwaniem, z którym jak się okazało poradziły sobie znakomicie.  Było to o tyle trudne zadanie, że dzieci nie mogły  liczyć na pomoc rodziców, gdyż prace wykonywały samodzielnie podczas zajęć w przedszkolu pod czujnym okiem nauczycielek. Celem konkursu było bowiem wyłonienie talentów plastycznych, a ponadto rozwijanie u dzieci wyobraźni, wrażliwości artystycznej, sprawności manualnej i estetyki.

Oceniający prace nauczyciele (M. Adamczyk, T. Waligóra, S. Jewuła,  A, Stanuszek, I. Mielec)  oraz  rodzice (K. Konicz, A. Pajor, B. Rabijasz) zgodnie podkreślali wysokie umiejętności plastyczne wszystkich uczestników. Konkurs rozstrzygnięto dnia 14 marca 2014 r., a jego wyniki przedstawiają się następująco:

 

GRUPA MŁODSZA

I miejsce – Oliwia Wiśniewska

II miejsce  - Julia Wiśniowska

III miejsce – Daria Gawęcka i Małgorzata Serafin

 

 

GRUPA STARSZA

I miejsce – Claudia Sacha i  Mateusz Myszka

II miejsce – Milena Zelek

III miejsce – Klaudia Niedziocha

 

 

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, a laureaci otrzymają nagrody i dyplomy podczas uroczystego zakończenia roku.

 

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Opracowała: A. Stanuszek