Wycieczka autokarowa lewniowskich przedszkolaków

 

 

20 maja dzieci z Publicznego Przedszkola  w Lewniowej wraz z wychowawcami  wybrały się na wycieczkę autokarową. Już w holu przedszkolnym słychać było miły gwar i podekscytowane oddechy dzieci.

Najpierw wyruszyliśmy do brzeskiego kina PLANETA, gdzie wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy zabawną  i zarazem pouczającą bajkę „RIO 2” w technologii  3D.  Film opowiadał o przygodach barwnych papug. Blu, Julia i trójka ich dzieci wiodą spokojny  tryb życia, ale Julia obawia się, że jej dzieci nigdy nie poznają, co to znaczy być wolnym ptakiem. Ku jej zdumieniu Blu postanawia zabrać całą rodzinę na wyprawę do dżungli. Wyruszają do Amazonii, gdzie na ich trop wpada dawny przeciwnik, Nigel. Film na szczęście kończy się szczęśliwie i cała rodzina na  zawsze pozostaje w naturalnym środowisku, jakim jest dżungla.

Po obejrzanym seansie wyruszyliśmy w dalszą drogę do Wieliczki, gdzie mieliśmy aktywnie spędzić czas na zabawie w Parku Rozrywki Pinokio.  Pobyt w parku rozpoczęliśmy od pokrzepiającego śniadanka, które dodało sił do gier i zabaw na terenie placu. Dzieci czuły się jak w raju, różnorodność atrakcji, jakie czekały na Nich wzbudzały niesamowite emocje, przez które nawet doskwierający upał zdawał się nie być tak dokuczliwy. Dzieci doskonale wykorzystały czas na  zabawę w pirackim statku, amazońskiej dżungli, ściance wspinaczkowej i torze przeszkód. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również samochodziki, rowerki, karuzele oraz  „bocianie gniazdo”. Czas zabawy jak zawsze upłynął niepostrzeżenie, a dzieci jak zwykle okazywały niedosyt. Jednak podczas powrotu do Lewniowej zabawa dała się wszystkim we znaki, gdyż większość wycieczkowiczów ogarnął błogi sen.

Opracowała:

Iwona Radecka