Konkurs piosenki „Cała łąka dla mamy i taty”

 

 

Dnia 16 maja 2014 r. odbył się w naszej placówce konkurs piosenki o wdzięcznym temacie „Cała łąka dla mamy i taty”. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem naszych milusińskich, którzy chętnie prezentowali swoje umiejętności wokalne przed licznie zgromadzoną publicznością, złożoną głównie z bardzo przejętych i wzruszonych  Mam. Występy oglądali również Pan Dyrektor Zbigniew Stanuszek, uczniowie klas I-III oraz nauczyciele i pracownicy przedszkola wchodzący w skład jury: p. Marta Adamczyk, p. Teresa Nowak, p. Teresa Waligóra, p. Roman Rabijasz.

 

Do konkursu zgłosiło się 16 uczestników  z obu grup wiekowych. Mali artyści nie zdradzając żadnych oznak tremy, wyśpiewali swoją wdzięczność dla rodziców popisując się talentem wokalnym, rytmicznym, a nawet tanecznym.  Najmłodszą  uczestniczką była Klaudusia Klęk (lat 3), która z ogromnym wdziękiem  i odwagą wyśpiewała swoją miłość dla mamusi. Zadanie jury było bardzo trudne, gdyż wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem.

 

Wykonania oceniano za: pamięciowe opanowanie tekstu, poprawność rytmiczno-melodyczną,  dynamikę i artykulację oraz ogólne wrażenie artystyczne. Za każde kryterium uczestnik mógł uzyskać maksymalnie 5 punktów. W efekcie surowej oceny wyłoniono trzech laureatów, którzy tym samym zakwalifikowali się do Gminnego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej:

I miejsce - Julia Okaz (grupa 6-latków) w piosence „Buziaków moc”

II miejsce – Milena Zelek (grupa 6-latków) w piosence „Mama przyjaciółka”

III miejsce – Klaudia Niedziocha (grupa 6-latków)  w piosence „Bukiety dla mamy”

 

Dziewczynki godnie reprezentowały nasze przedszkole podczas VII Gminnego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej, który tym razem odbył się w Gosprzydowej dnia 28 maja 2014 r.Serdeczne podziękowania składamy na ręce Pana Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Gosprzydowej - T. Kowalczyka oraz pani M. Robak -  organizatorce przeglądu za miłe przyjęcie, nagrody, dyplomy i pamiątkową statuetkę.


Za rok zapraszamy na kolejny przegląd do naszego przedszkola!

 

Opracowała: A. Stanuszek