I Turniej Tenisa Stołowego za nami

W niedzielę 28.02.2016r. został rozegrany I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego w Lewniowej. Wzięło w nim udział 26 zawodników. Przez ponad 4 godziny trwała sportowa rywalizacja. Zawodnicy zostali rozlosowani do 5 grup eliminacyjnych, w których mecze zostały rozegrane systemem "każdy z każdym". Dwóch najlepszych zawodników z grupy awansowało do dalszych rozgrywek. Następnie 10 najlepszych tenisistów zostało rozlosowanych do 5-osobowych grup.Ponownie w systemie "każdy z każdym" wyłoniono do ćwierćfinału dwóch zawodników z grupy. Łącznie rozegrano 79 meczy.

W turnieju bezkonkurencyjny okazał się Bartłomiej Kornaś - uczeń klasy VI PSP w Porąbce Uszewskiej, który wygrał wszystkie swoje pojedynki, a w finale pokonał Wójta naszej gminy Sławomira Paterka. Trzecie miejsce zdobył Dariusz Kupiec, który w walce o brązowy medal zwyciężył swojego sąsiada Michała Śliwińskiego.

         To był już drugi turniej sportowy rozegrany w sali gimnastycznej Lewniowej w tym roku, którego celem była nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim integracja środowiska miłośników siatkówki i tenisa stołowego oraz świetna zabawa i miło spędzony czas.

         Składam serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w organizację imprezy i już dzisiaj zapraszam na kolejną, drugą edycję turniejów siatkówki i tenisa stołowego.

                                                                                                                       Zbigniew Stanuszek
                                                                                                                         
Dyrektor

Zawodnicy:

Sławomir Paterek, Stanisław Brzęk, Dariusz Kupiec, Adam Dzięgiel, Michał Śliwiński, Piotr Chudoba, Tomasz Chudoba, Piotr Bereta, Dawid Bereta, Kamil Konstanty, Tomasz Konstanty, Jakub Konstanty, Rafał Chudoba, Kazimierz Konstanty, Przemysław Lach, Dawid Gnyla, Kinga Gawęcka, Adam Górak, Bartłomiej Kornaś, Henryk Kornaś, Lucjan Kraj, Ryszard Gnela, Dawid Sowa, Wojciech Konstanty, Bartłomiej Pajor, Bartłomiej Kornaś.