BRĄZOWY MEDAL NA MISTRZOSTWACH POLSKI

Zaczynał przygodę ze sportem mając 10 lat. Systematycznie 4 razy w tygodniu dojeżdżał na treningi do odległego klubu sportowego w Bochni. Często wolny czas w domu poświęcał na dodatkowe ćwiczenia. Trenuje także piłkę nożną w naszym klubie   LKS „Orzeł". Jest uczniem I klasy LO w Brzesku. Po  7  latach ciężkiej pracy, a także wielu dziecięcych wyrzeczeniach, absolwent naszej szkoły-   Konrad Stanuszek zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski w judo, które odbyły się 15 maja 2016r. w Elblągu.

         Konrad odnosił już sukcesy w Pucharach Polski i na zawodach międzynarodowych, ale jak dotąd w Mistrzostwach Polski, w których startował 3 –krotnie nie dopisywało mu szczęście. Tym razem też nie było łatwo. Po losowaniu już wiadomo było, że  trzeba się będzie zmierzyć  z zawodnikami notowanymi w rankingu Polskiego Związku Judo w pierwszej trójce. Niepewność  odniesienia sukcesu była spowodowana także tym, że Konrad na 3 tygodnie przed udziałem w mistrzostwach zdecydował się startować w wyższej niż dotąd kategorii wagowej, w której nie znał przeciwników, ale to też miało być zaskoczeniem „czarnego konia”.

         Zgodnie z przewidywaniami pierwsza walka zakończyła się sukcesem. Drugie starcie z faworytem do medalu było niezwykle emocjonujące i zacięte. W wyznaczonym czasie nie wyłoniono zwycięzcy.  Dopiero w dogrywce  po rzucie nie do końca czystym, Konrad musiał opuścić matę z goryczą porażki. Ta przegrana   przekreśliła  zdobycie cicho marzonego złota, a nawet mogła  skończyć się wyjazdem z turnieju bez medalu, bowiem  zgodnie z przepisami nie można było  przegrać już żadnej walki. Pełna mobilizacja, a przede wszystkim świadomość dobrego przygotowania fizyczno- technicznego dało Konradowi kolejne dwa zwycięstwa. Zajęcie III miejsca stało się możliwe, ale tym razem trzeba było pokonać rywala najwyżej notowanego w tej kategorii w Polsce. Konrad nie uległ presji. Po bardzo wyrównanym pojedynku i ponownej
dogrywce  rzucił zawodnika na wazari, co ostatecznie zdecydowało o zwycięstwie i w ten sposób spełniło się marzenie każdego zawodnika- zdobycie medalu na olimpiadzie we własnym  kraju.

         Dziękuję wszystkim trenerom i działaczom klubowym za wspaniałe przygotowanie sportowe zawodnika. Kolegom i kibicom za trzymanie kciuków. Jestem wdzięczny za każde wsparcie  w dobrych i trudnych chwilach. Mam również nadzieję, że sportowy sukces Konrada będzie w jakimś stopniu zachętą dla  utalentowanej młodzieży w naszej miejscowości  do uprawiania sportu.

                                                                                                        Ze sportowym pozdrowieniem
                                                                                                               Zbigniew Stanuszek