„Smacznie, zdrowo, kolorowo…”

Trzeba przyznać, że truskawki późną jesienią, to widok niezwykły. A to za sprawą Maluszków, które w drugim tygodniu listopada uczyły się o zdrowiu.  

Z myślą o witaminkach postanowiliśmy zrobić koktajl truskawkowy. Aby go przyrządzić dzieci przyniosły do przedszkola ulubione przez nie truskawki, w których ukryło się słoneczne lato.  Przed przystąpieniem do pracy dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu - blenderem oraz jego działaniem. Utrwaliły także zasady bezpieczeństwa oraz higieny. Gdy owoce znalazły się w garnku, Maluszki  przyglądały się jak blender rozdrabnia je na jednolitą masę, potem z pomocą Pani dodawały mleko i cukier.

Na koniec  czekała wszystkich degustacja. Przedszkolaki dzieliły się wrażeniami smakowymi, niektóre prosiły o dokładkę, a Pani podkreślała wartości odżywcze koktajlu owocowego.

 W ślad za swoimi młodszymi kolegami  Starszaki postanowiły również zgłębić tajniki  sztuki kulinarnej, przygotowując smaczne, pożywne, bardzo kolorowe, a  przede wszystkim zdrowe kanapki, na których obowiązkowo znalazły się: liść zielonej sałaty, plasterki ogórka papryki, pomidora oraz  inne  przysmaki.

Własnoręcznie przygotowane przez dzieci przekąski nie tylko smakowały wyjątkowo, ale także dały możliwość samodzielnego działania i satysfakcję, z efektów swojej pracy. Tego typu działania w przedszkolu mają głównie  na celu kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci.