Przedszkolny konkurs recytatorski i zabawa „andrzejkowa”

      Dnia 30 listopada 2017 roku  w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „ Jesień wierszem malowana”. Celem konkursu było:  uwrażliwienie dzieci na piękno ojczystej przyrody w poezji dziecięcej, wspieranie działań twórczych dzieci, rozwijanie ich zdolności i zainteresowań oraz wzmacnianie wiary we własne siły i możliwości.

     W konkursie wzięło udział 25 dzieci 3,4,5 i 6- letnich z naszego przedszkola, które w pięknych jesiennych strojach, z wielkim zaangażowaniem  prezentowały wiersze o tematyce jesiennej. Występom naszych uczestników przysłuchiwało się szanowne jury w składzie: p. Teresa Nowak, p. Marta Adamczyk oraz p. Teresa Waligóra. Jury oceniło występy naszych małych artystów w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci 3-5 letnie oraz dzieci 5- 6.

      A wyniki prezentowały się następująco:

Grupa starsza:

I miejsce – Amelia Kaczmarczyk

II miejsce – Marcelina Serafin

III miejsce – Franciszek Serafin

 

Wyróżnienia: Zuzanna Wojtas

                         Kamila Gawlik

Grupa młodsza:

I miejsce –  Filip Dzięgiel

                     Mikołaj Pabian

II miejsce – Sergiusz Stelmach

III miejsce  Wojciech Wiśniowski

     Serdecznie gratulujemy małym wykonawcom odwagi i umiejętności, a rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci oraz ciekawych rekwizytów i strojów, które wprowadziły nas w magiczny, jesienny klimat.

     W tym dniu czekały na dzieci kolejne atrakcje. Po konkursie wszystkie przedszkolaki wraz ze starszymi kolegami zebrały się na sali gimnastycznej, by rozpocząć zabawę „andrzejkową”. Pomiędzy zabawami sprawnościowymi, tańcami i konkurami dzieci w  humorystyczny sposób „wróżyły” sobie imię swojej przyszłej miłości oraz zawód, jaki będą wykonywać w dorosłym życiu. W magicznym tunelu, który musiały pokonać z monetą w ręku,  spełniały się wszystkie pozostałe marzenia. Dzieci traktowały „wróżby” z przymrużeniem oka, dlatego zabawa była bardzo udana.

 Serdecznie dziękujemy Paniom: Kindze Gawęckiej oraz Katarzynie Gnela za atrakcyjne prowadzenie dla dzieci zabawy „andrzejkowej”.

Opracowała: Iwona Radecka