Konkursy popularyzujące twórczość ks. Jana Twardowskiego

   „Lubię pisać dla dzieci” – te słowa ks. Jana Twardowskiego  najlepiej wyrażają sympatię patrona naszej szkoły do najmłodszych. To im dedykował sporą część swojego dorobku literackiego. Pisał prosto, zrozumiale i trafiał wprost do dziecięcych serc. Pisał o wierze, nadziei oraz miłości do Boga i ludzi. W swoich wierszach zachwycał się nad pięknem stworzonego świata. Sam siebie nazywał „Janem od Biedronek”. Nie dziwi więc fakt, że dzieci chętnie sięgają po tomiki jego wierszy i opowiadań, by je czytać i czerpać z nich mądrość ujętą w proste słowa.

   Dla miłośników twórczości ks. Jana Twardowskiego w naszej szkole w I półroczu bieżącego roku zorganizowano dwa konkursy. Pierwszy z nich to konkurs plastyczny, przeznaczony dla uczniów klas I – III. Najmłodsi uczniowie zainspirowani wierszami patrona wykonali pomysłowe i kolorowe prace ukazujące piękno przyrody ukryte
w wierszach ks. Jana.  Spośród dwudziestu prac jury wybrało 7. Dwoje  uczestników otrzymało wyróżnienie, tj. Julita Cieśla i Kacper Zelek z kl. I.  Pięcioro pozostałych zajęło następujące miejsca:

  • I miejsce – Emilia Kołdras z kl. III
  • II miejsce – Maksymilian Gawęcki z kl. I i Daria Gawęcka  z kl. III
  • III miejsce – Anna Ząbkowska z kl. II i Jan Radwański z kl. III

Wszystkie prace  można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w bibliotece szkolnej.

 

Konkurs  recytatorski ph. „W świecie poezji księdza Jana Twardowskiego”

 przeznaczony był dla uczniów klas: IV – VII. Chętni uczniowie drugiego etapu edukacyjnego wykazywali się umiejętnością prezentacji ulubionych wierszy ks. Jana. Jury wyłoniło zwycięzców:

  • I miejsce –  Patryk Ząbkowski z kl. V
  • II miejsce – Magdalena Cecuga z kl. V 
  • III miejsce – Żaneta Hołyst z kl. V  i Claudia Sacha z kl. I

Wszyscy uczestnicy na zakończenie roku szkolnego otrzymają pamiątkowe dyplomy za udział  w konkursie, natomiast zwycięzcy - nagrody. Laureatom i uczestnikom konkursów gratulujemy i życzymy miłych chwil z lekturą  książek ks. Twardowskiego.

  bibliotekarz Marta Adamczyk