„Kto Ty jesteś? – Polak mały…” – konkurs recytatorski w przedszkolu

    Rok 2018 to uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ze wszystkich stron dobiega do nas dźwięk żołnierskiej nuty, która przypomina nam  - Polakom jak wiele krwi zostało przelane za naszą Ojczyznę i naszą niepodległość. Jest to doskonała okazja, by po raz kolejny zaznajomić nasze najmłodsze dzieci
z wierszami o tematyce patriotycznej, a tym samym zaszczepić ducha miłości do Ojczyzny.  

   Słoneczny poranek 13 listopada zgromadził w bibliotece szkolnej liczne grono dzieci, które swoimi recytacjami chciały uczcić  niepodległość naszego kraju podczas przedszkolnego konkursu recytatorskiego ph. „Kto Ty jesteś? – Polak mały…”. Celem konkursu było między innymi: popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, prezentacja umiejętności dzieci i uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

   Zgodnie z regulaminem, dzieci przygotowały swój repertuar, stroje i rekwizyty w domu, aby jak najlepiej zaprezentować się podczas występu. Zgromadzona publiczność oglądała  i słuchała małych artystów z zapartym tchem, a każdy uczestnik nagradzany był gromkimi brawami. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem  talentu recytatorskiego naszych przedszkolaków.

    Prezentacje dzieci oceniało jury, w skład którego weszły panie nauczycielki: Marta Adamczyk, Renata Pabijan oraz Joanna Kliś. Komisja po zakończonych występach rozpoczęła naradę. Przyznano miejsca  w dwóch kategoriach wiekowych, a wyniki przedstawiają się następująco:

Grupa młodsza:

I miejsce: Patrycja Pirecka

II miejsce: Jeremiasz Gawęcki

III miejsce: Anna Pater

Grupa starsza:

I miejsce: Antonina Wiśniewska, Wojciech Wiśniowski

II miejsce: Magdalena Chyclak, Sergiusz Stelmach

III miejsce: Jagoda Radwańska, Jakub Ząbkowski

Wyróżnienia: Anna Górak, Hubert Okaz, Szymon Pater

   Wszyscy uczestnicy otrzymali równorzędne upominki za pracę i trud włożony w przygotowanie prezentacji, a za miejsca przewidziane są dodatkowe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

   Serdecznie  gratulujemy  wszystkim  dzieciom  wspaniałych  występów  a  rodzicom  dziękujemy  za  trud  włożony w przygotowanie strojów i rekwizytów, które w szczególny sposób podkreśliły uroczysty charakter konkursu.

Opr. Iwona Radecka