Rok szkolny 2015/2016

Grill pożegnalny w przedszkolu

    Z roku na rok w naszym przedszkolu utrzymuje się tradycja organizowania ognisk pożegnalnych dla obu grup przedszkolnych. Dlatego i tym razem  nie mogło ich być inaczej. W poniedziałek 20 czerwca – Straszaki, a we wtorek 21 czerwca - Maluszki świętowały swoje ostatnie wspólne dni w przedszkolu podczas zorganizowanych dla nich „imprez”. Pogoda dopisywała dlatego też i zabawa była znakomita.

   Starszaki spędzały czas tym razem  w pobliżu przedszkola – na placu  przed budynkiem Rodzice Wiktorii, Maksia  i Ani ustawili stoły oraz grilla, na którym już od godzin rannych smażyły się kiełbaski. Dzieci w tym czasie bawiły się beztrosko w swoje ulubione zabawy bieżne, korzystały z huśtawek, zjeżdżalni, karuzeli oraz różnorodnych zabaw podwórkowych organizowanych przez wychowawcę. Kiedy wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, miło było powspominać razem spędzony czas, gdyż dla pięciorga  Starszaków były to ostatnie dni spędzone w przedszkolu – od września czeka na nich kl. I.

   Natomiast grupa Maluszków została zaproszona przez mamę Frania na ich posesję, gdzie wspólnie z innymi mamusiami wspaniale zorganizowały wiele atrakcji. Dzień ten był długo oczekiwany przez dzieci. Gdy nadeszła odpowiednia pora „Motylki” wyruszyły na pieszą wycieczkę, której cel był już od pewnego czasu znany. Już od wejścia wiedzieliśmy, że nasz pobyt będzie bardzo udany. Na dzieci czekała trampolina, dmuchany zamek, wyścigowe autka, piaskownica, boisko do piłki nożnej, zjeżdżalnia, rowerki. Każde dziecko bez problemu znalazło zajęcie dla siebie. Zabaw, śmiechów i radości dzieci nie było końca podczas gdy kiełbaski już się przygotowywały (pod czujnym okiem naszych mamuś). Po zabawie dzieci zjadły przepyszną kiełbaskę i okazało się, że czekała na nich kolejna niespodzianka – bańki mydlane. Tęczowe kuleczki unosiły się wśród dzieci, dodając temu dniu troszkę bajkowego czaru. Po chwili odpoczynku odbył się „mini mecz” piłki nożnej. Chłopcy - kontra chętne dziewczynki i mamy. Wydarzenie to było bardzo ekscytujące nie tylko dla zaangażowanych graczy ale i dla widowni. Początkowo na prowadzenie wyszły dziewczynki, jednak po ciężkich trudach i znoju (oraz przychylności mam) – chłopcy zwyciężyli – osiągając ostatecznie wynik 3:1. Podczas tak dobrej zabawy czas bardzo szybko mija i ani się obejrzeliśmy i nadeszła pora powrotu do przedszkola. Wszyscy zaopatrzeni w „prowiant” na drogę równym krokiem ruszyliśmy w kierunku przedszkola, gdzie już czekały na nas mamy. Dzień ten na pewno długo zostanie w naszej pamięci.

     Bardzo  dziękujemy  Rodzicom  Starszaków  za  zorganizowanie  grilla  dla  dzieci  –  państwu  Sylwii  
i Krzysztofowi  Malinowskim,  paniom: Kindze Gawęckiej, E. Ząbkowskiej, Katarzynie Gnela oraz  Rodzicom Maluszków za wielkie zaangażowanie, pomoc oraz wiele przygotowanych dla dzieci atrakcji - paniom: Grażynie Serafin, Paulinie Wojtas, Agnieszce Lisowskiej oraz Annie Niemiec.

Opracowała: Sylwia Marecik